25. septembri töötubadesse registreeru SIIN

Maitsekoolitus

Läbiviija: Kristel Vene

Töötuba viib osalejad lõhnade ja maitsete maailma ning esitab neile põnevaid väljakutseid ja uusi teadmisi. Kas Sina oled supermaitsja? Kui hea on Sinu lõhnamälu? Miks ja kuidas seda treenida? Kõik osalejad saavad katsetada, kuidas muuta oma maitsemeelt selliselt, et hapud toidud maitsevad hoopis magusana. Töötuba on mänguline, saab testida oma oskusi ülesannetes, mis antakse professionaalsetele toidu hindajatele või sommeljeedele, kuid iga ülesannet saadab teaduslik põhjendus.

Mobiilimängu loomise töötuba

Läbiviija: Tallina Tehnikaülikool

Mobiilimängu loomise töötoas saavad kõik osalejad aimu sellest, kuidas valmib üks populaarne mobiilimäng. Iga osaleja saab panna proovile oma matemaatilised oskused ja loogilise mõtlemise ning seeläbi luua ise töötava mängu. Töötoas kasutame Microsoft Touch Develop keskkonda. Töötuba sobib õpilastele, kellel pole varasemat programmeerimise kogemust, kuid kes soovivad saada ettekujutust, mida programmide ja äppide tegemine endast kujutab.
Töötoas osalemine alates 13. eluaastast iseseisvalt, nooremate osalus lapsevanema saatel.

Boe-bot roboti programmeerimine

Läbiviija: Tallina Tehnikaülikool

Töötoas osalejatel on võimalik enda proovile panna Boe-Bot roboti programmeerimises. Õpitakse tundma roboti ülesehitust ja platvormi ning programmeeritakse robot vastavalt valitud ülesandele. Võimalik on valida kolme programmeerimisülesande vahel: joonejälgmine, kaugjuhtimispultiga juhtimine või kauguse mõõtmine. Ülesanne valitakse vastavalt osalejate soovile töötoa alguses ning selle täitmine toimub meeskondades.
Töötoas osalemine alates 15. eluaastast iseseisvalt, nooremate osalus lapsevanema saatel.

Virtuaalreaalsus ja ehitusuuringud Tallinna Tehnikakõrgkoolis

Läbiviija: Tallinna Tehnikakõrgkool

Töötoa tegevused on jagatud neljaks erinevaks tegevuseks ehk staabiks. Esimeses staabis on virtuaalreaalsus, VR prillidega saab liikuda tuleviku ehitistes. Teises staabis ootab osalejaid liitreaalsus.
Kolmandas staabis saab näha, millistes uuringutes Tallinna Tehnikakõrgkool osaleb ning saab proovida, kuidas töötavad uuringutes kaustatavaid mõõteriistad. Neljandas staabis saab tutvuda ehitusfüüsika ja energiatõhususega ning saab katsetada termokaameraga töötamist.

GLOBE Eesti

GLOBE on ülemaailmne alg-, põhi- ja keskkooli õpilastele mõeldud uurimuslikku õpet ja praktilisi tegevusi pakkuv keskkonnasuunitlusega haridus- ja teadusprogramm. Läbi uurimusliku õppe on GLOBE-i visiooniks edendada ja toetada õpilaste, õpetajate ja loodusteadlaste koostööd keskkonna ja Maa kui süsteemi uuringute valdkonnas.