GLOBE Eesti

GLOBE on ülemaailmne alg-, põhi- ja keskkooli õpilastele mõeldud uurimuslikku õpet ja praktilisi tegevusi pakkuv keskkonnasuunitlusega haridus- ja teadusprogramm. Läbi uurimusliku õppe on GLOBE-i visiooniks edendada ja toetada õpilaste, õpetajate ja loodusteadlaste koostööd keskkonna ja Maa kui süsteemi uuringute valdkonnas.

Psühhobuss

Psühhobussi missioon on tuua teaduslik psühholoogia inimeste igapäevaelule lähemale ning teha seda võimalikult lõbusal ja kaasahaaraval viisil. Psühhobussi ajulaboris saavad kõik osalejad panna ajule käed külge. Laseme osalejatel kogeda, kuidas on võimalik oma hallollust uurida erinevate lihtsamate ja keerulisemate vidinatega ning mida tulemused meile meie oma aju toimimise kohta ütlevad. Kui lihtne on mõnikord aju reaalsustaju petta, kui keeruline on uute tajuelamustega kohaneda ning kui erinevalt võivad erinevad inimesed maailma tajuda? Lisaks pakub Psühhobuss igaühele haruldast võimalust virtuaalreaalsust oma aju peal kogeda. Kui tekib küsimus, miks psühholoogid virtuaalreaalsusega tegelevad, tule ja uuri järgi!

Rakett69

Tule ja saa osa tõelisest “Rakett69” elamusest! Kas tead, mida peab tegema hambaharjaga, et see robotiks muuta? Aga puuklotsiga, et sellest võidusõiduauto teha? Või kuidas päästa kosmosekapslist põgeneva Lego-mehikese elu? Nobedad näpud pannakse proovile tornide kiirladumises ja ajusid saab ragistada matemaatikapusledega; päeva parimatele on välja pandud ka auhinnad! Ülesandeid valmistab ette ja viib läbi “Rakett69” Teadustoimetus – see tähendab võimalust saada osa sama vägevast kogemusest nagu “Rakett69” saates osaledeski! Tule üksi või sõpradega ja näita, et just Sina oled osavaim!

Robootika MTÜ

MTÜ Robootika viib messialal läbi kaks põnevat lühikest töötuba. Esimene neist on mõeldud kuni 10 aastastele lastele, kus nende ülesandeks on ehitada ja programmeerida LEGO WeDo ralliauto. Vanematele on mõeldud kaasahaarav robotite köievedu (inglisk. Tractor Pull), kus õpilased ehitavad omale võimalikult raske ja vastupidava köieveoroboti ja võistlevad nendega üksteise vastu.
Parimatele on ka auhinnad.

TÜ Tähetorn, Energiakeskus, Tartu Observatoorium

Tutvustame astronoomia- ja kosmosevaldkonnas tehtavaid haridusprogramme üldhariduskoolidele, õppekavu ja materjale huvikoolidele, samuti tegevust alustavaid huviringe.
Avatud on meisterdamistuba, mis pakub tegevusi erinevas vanuses huvilistele.
Paneme välja temaatilisi eksponaate (gloobuseid, teleskoope).
Tutvustame karjäärivõimalusi astronoomia- ja kosmosevaldkonnas.

Merkuur OÜ

Merkuuri meeskond ja mobiilsed töökojad rändavad mööda Eestimaad ringi ning noortel üle Eesti on võimalik tutvuda tehnoloogia valdkonna võimalustega metalli- ja puidusektoris. See töökoda on ehitatud ratastele, et anda noortele reaalne võimalus ise valmistada puidust ja metallist tooteid, katsetada erinevaid töövõtteid ja -vahendeid ning tutvuda tehnoloogia ja inseneeria valdkondade võimalustega. Võimalus on mobiilse töökojaga tutvuda ja kutsuda ka koos juhendajaga noorte juurde.